Jak se vrátit zpět na iOS 15

Nevyhovuje vám iOS 16? Dnes si ukážeme jak se vrátit na iOS 15. 

V minulém článku jsme si ukázali jak si nainstalovat iOS 16. Některým však beta verze iOS 16 nemusí vyhovovat a bude toužit se vrátit zpět na iOS 15. Proto Vám přináším krátký a jednoduchý návod jak na to.

Když se budete chtít vrátit na starší verzi, postup je poměrně jednoduchý. Na následující stránce si vyberete přesně svoje stávající zařízení a stáhnete pro něj odpovídající verzi posledního veřejně dostupného systému. V době tohoto článku pro iPhone tedy iOS 15.5.

Poté je potřeba váš telefon uvést do tzv DFU módu. Není to nic těžkého, pro iPhone 10 a novější stačí připojit telefon k počítači a následovat tento postup: Krátce stisknout a poté pustit tlačítko pro zvýšení hlasitosti, to samé s tlačítkem snížení hlasitosti. Poté držte boční zapínací tlačítko 10 sekund, dokud displej nezčerná. Pořád držte tlačítko napájení, stiskněte k němu na 5 sekund tlačítko pro snížení hlasitosti, uvolněte tlačítko napájení a dalších 10 sekund stále držte tlačítko pro snížení hlasitosti. Poté váš PC či Mac zahlásí, že jste v DFU režimu. Teď už jen stačí u Macu držet klávesu Option či Alt a u Windows Shift a společně s těmito klávesami kliknout na tlačítko Obnovit iPhone, vybrat stažený soubor a už jen počkat až se nainstaluje čistý software. Poté už jen zvolíte jestli chcete nastavit iPhone jako nový či obnovit zálohu z iOS 15.5.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..